Meslek Odalarımıza Dayatılmak İstenen Kapitülasyonları Kabul Etmiyoruz

Meslek Odalarımıza Dayatılmak İstenen Kapitülasyonları Kabul Etmiyoruz

Değerli Meslektaşlarım
Kendi geleceğini planlamayanlar, başkalarının planının parçası olurlar.
Daha ilk cümlesinde kimler tarafından hangi niyetle kaleme alındığı belli olan soysal medyada dolaşan ‘’Mesleğe İhanet Dilekçeleri’’ nin amacı Kamu Kurumu Niteliğinde Tüzel Kişiliğe sahip meslek Odalarımız ve Birliğimizi ortadan kaldırmaya yönelik çok uluslu şirketler ve sahadaki neferleri tarafından başlatılmış bir algı operasyonudur.
Karşısında güçlü bir Oda ve Birlik yapılanması istemeyen çok uluslu şirketler; kanunen meslek mensuplarımızın odalarımıza üye olma mecburiyetini ortadan kaldırarak odalarımızı ve birliğimizi ekonomik açıdan güçsüzleştirme, bölüp parçalayarak gönüllülük esasına göre kurulmuş bir derneğe çevirme, kendi menfaatlerine göre mesleğe yön verebildikleri bir ortam hazırlama gayreti içerisindedirler.
Çok uluslu şirketlerin ülkemizdeki kısa ve uzun vadeli yatırımlarını garantiye alacak bu algı operasyonuna kanan ‘’gökte yıldız arayan turfa müneccimlerde; bu gafletleriyle düşecekleri gayya çukuruna kendi elleriyle odun taşımaktadırlar.
Uyanın uykudan, oynanan orta oyununu görün. Mesleki geleceğinizin teminatı olan Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği ve Odalarınıza sahip çıkın.
Lozan'da kalktı diye bildiğimiz kapitülasyonları 100 yıl sonra önümüze koyanların istek ve taleplerini elinizin tersiyle itin.
Sizlerden beklentimiz; çok uluslu şirketlerin sahadaki neferlerinin istek ve taleplerine karşı doğrunuzun tek, duruşunuzun elif gibi olmasıdır.
Sevgi ve Saygılarımla
VI. Bölge Konya Optisyen-Gözlükçüler Odası
Yönetim Kurulu Başkanı
Hüseyin Fatih İŞÇİMEN

VI. Bölge Konya Optisyenler ve Gözlükçüler Odası © 2019 Tüm hakları saklıdır.