KTO Karatay Üniversitesi Optisyenlik Çalıştayı

KTO Karatay Üniversitesi Optisyenlik Çalıştayı

Değerli meslektaşlarımız,

KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu bünyesinde açılacak Optisyenlik Programında 2021-2022 eğitim, öğretim yılında öğrenci kabulüne başlanılacaktır. 07 Temmuz 2021 tarihinde Optisyenlik eğitim müfredatının görüşülüp, değerlendirilmesi amacıyla bir çalıştay gerçekleştirilmiştir.

Çalıştaya davet edilen birbirinden değerli akademisyen hocalarımızın yanı sıra oda başkanımız, yöneticilerimiz ile odamız ve Sn. Rektörümüzün davetlisi olarak Birlik Başkanımız Ergün Karaçanak ve XX. Bölge Kuzeydoğu Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanımız Taylan Küçüker’de çalıştaya konuşmacı olarak katılmış ve sunum yapmışlardır.

KTO Karatay Üniversitesi tarafından organize edilen çalıştay ile optisyenlik eğitiminde bir ilk gerçekleşmiş; ilk defa bir üniversitemiz Optisyenlik programına öğrenci kabulüne başlamadan önce eğitim müfredatının görüşülüp, değerlendirilmesi amacıyla akademisyen ve meslek kuruluşlarını biraraya getirerek ‘’mesleğinde yetkin, yenilikçi, girişimci, üretken, ülke ekonomisine değer katan, meslek ahlakına ve mesleki değerlere sahip meslek mensupları'' yetiştirmek amacıyla önemli bir adım atılmıştır.

Optisyenlik alanında eğitim ve iş gücü planlamasının çok önemli bir sorun olduğu bilinen bir gerçekken nitelikli mesleki eğitim için atılan bu adımın ülkemiz ve şehrimiz için çok önemli ve değerli olduğunu düşünüyoruz. KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu bünyesinde açılan Optisyenlik programının mesleğimiz ve üniversitemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Çalıştay sonrasında tüm katılımcılar odamızda misafir edilerek odamızın faaliyetleri ve önümüzdeki süreçte yapılması planlanan meslek içi eğitim çalışmaları hakkında bilgilendirilmiştir. Çalıştayı organize eden başta KTO Karatay Üniversitesi Rektörümüz olmak üzere, Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu yöneticilerimize, öğretim üyelerimize ve tüm katılımcılara meslektaşlarımız adına teşekkürlerimizi iletiriz.

Saygılarımızla

VI. Bölge Konya Optisyen-Gözlükçüler Odası

VI. Bölge Konya Optisyenler ve Gözlükçüler Odası © 2019 Tüm hakları saklıdır.